معرفی کتاب در زمینه ازدواج و مسائل جنسی و روابط زناشویی
0

کتاب: اسلام و تعلیم و تربیت

کتاب: اسلام و تعلیم و تربیت

نویسنده: ابراهیم امینی

نویسنده در سال ۱۳۰۴ش در نجف‏‌آباد متولد شد. پس از گذراندن تحصیلات کلاسیک، در سال ۱۳۲۱ وارد حوزه علمیه اصفهان شد و ادبیات و مقدارى از سطح فقه و اصول را در آن‌جا گذراند. آن‏گاه در حوزه علمیه قم به تحصیل ادامه داد و ضمن تکمیل دروس سطح، نزد اساتید معروف آن زمان، خارج فقه و اصول را از محضر آیات عظام: بروجردى، خمینى، گلپایگانى و محقق داماد فرا گرفت و در فلسفه و تفسیر را از علامه طباطبائى بهره برد.

ایشان علاوه بر تدریس فقه و اصول و فلسفه، از سال ۱۳۴۲ به تألیف و تحقیق پرداخت و آثار زیادى منتشر ساخت. این فقیه تربیت‌اندیش در میان پژوهش‏‌ها و نگارش‏‌هاى خود به تعلیم و تربیت، جوانان، ازدواج و خانواده و مسائل اجتماعى، اخلاقى و عقیدتى توجه ویژه‏‌اى کرد و با تفکر و تعمق در قرآن و روایات و دیگر منابع اسلامى و نیز ارتباط دائمى با مردم و جوانان و اطلاع از مشکلات جامعه راه‏کارهاى واقع‏‌گرایانه‏‌اى را براى هدایت و ارشاد مردم و تحکیم روابط خانوادگى، ارائه داد.

ویژگی‌هاى برجسته آثار ایشان پژوهش عمیق، قلم روان، واقع‏‌گرایى، دورى از خرافات و توجه به سرچشمه‏‌هاى اصلىِ آموزه‏‌هاى اسلامى است. خوشبختانه اکثر آثار ایشان به یک یا چند زبان خارجى ترجمه و انتشار یافته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *